Bugün - 20 Mart 2019 Çarşamba
Zonguldak 17°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Zonguldak Kozlu Ereğli Devrek Çaycuma Kilimli Gökçebey Alaplı Gündem Siyaset Eğitim Diğer »
Haber Detayları

ŞİKÂYET YERİ BAŞBAKANLIK DEĞİL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’DIR!

Batı Karadeniz Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi, gazeteci Tansel Kardeş AKP Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir ve AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in kendisi hakkında Başbakanlığa Şikâyet dilekçesi verildiği yönünde basında çıkan haberlere cevap verdi.

Siyaset Haberi - 11 Ağustos 2016 Perşembe - 12:52
Batı Karadeniz Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi, gazeteci Tansel Kardeş AKP Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir ve AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in kendisi hakkında Başbakanlığa Şikâyet dilekçesi verildiği yönünde basında çıkan haberlere cevap verdi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Batı Karadeniz Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi, gazeteci Tansel Kardeş AKP Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir ve AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in kendisi hakkında Başbakanlığa Şikâyet dilekçesi verildiği yönünde basında çıkan haberlere cevap verdi.

Ertan Şahin ve Ahmet Özdemir’in kendileri hakkında, ‘iftira ve karalama politikası’ ile haber yaptıkları gerekçesiyle Başbakanlık Makamına şikayet ettikleri gazeteci Tansel Kardeş, şikayet makamının T.C Başbakanlık makamı değil, Cumhuriyet Başsavcılığı olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

10 Ağustos 2016 Çarşamba günü gerek susmayan telefonlarım ve gerekse Ahmet Özdemir-Ertan Şahin ikilisinin sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarından benimle birlikte Zonguldak’ta iki gazeteci arkadaşımı daha Başbakanlığa kendilerine yönelik iftira ve karalayıcı haber yapmak suçlaması ile şikâyet ettiklerini öğrendim.

Öncelikle biri İktidar Partisinin İlçe Başkanı, diğeri İlçe Belediye Başkanı olan, bu temsil ettikleri makamları hazmedememiş şahıslara şunu ifade etmek isterim. Eğer bir gazeteci sizin hakkınızda asılsız, iftira, yalan ve hakaret içeren haberler yapıyorsa bunun şikayet yeri T.C Başbakanlık makamı değil, T.C Cumhuriyet Başsavcılığı ve bağımsız mahkemelerdir!

Mahkemelerde şikâyetleriniz sonucu haklı olduğunuz tespit ettiğinizde o gazetecilerin yaptığı yalan ve iftira haberden dolayı tekzip yayınlamaya, tazminat ödemeye hatta hapis cezası ile cezalandırılmalarını sağlayabilirsiniz.

Diğer türlü basını susturma ve sansür etme hakkına sahip değilsiniz.

Anlaşılan o ki, AKP Hükümeti'nin 17/25 Aralık’tan sonra FETÖ/PDY ile amansız mücadelesine rağmen, Cemaatle arasına mesafe koyamayan, bırakın mesafe koymayı, uygulamalarıyla FETÖ/PDY’na mali destek veren iş adamlarına ilçe sınırları içerisinde büyük rantlar sağlayan Ertan Şahin ve Cemaat geçmişi güçlü olan İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, basında haklarında çıkan haberlerden rahatsız olup, paniğe kapılarak böyle bir yolu tercih etmişlerdir.

Ancak işin ekstra hazin tarafı, bu şahısların kendilerini temize çıkartmak isterken, amacı kamuoyunun haber alma ihtiyacına hizmet olan gazetecilere iftira atarak onları kendi yakın ilişkilerinin bulunduğu FETÖ/PDY ile ilişkilendirmeye kalkışmalarıdır.

Ayrıca şunu da üzerine basa basa ifade etmek istiyorum ki, bu şahıslar ile ilgili yaptığım her haberin kelimesi kelimesine arkasındayım. Devletin Cumhuriyet Başsavcılığı dahil her kurumu ile bildiklerimi, yazdıklarımı paylaşmaya hazırım. Öyle ki, bu yönde zaten geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı İletişim merkezine gerekli şikâyetlerde bulunmuş durumdayım.

Şimdi paçayı kurtarmak adına beni ve diğer gazeteci meslektaşlarımı iftira ve karalama politikası yürütmek yönünde haberler yapmakla şuçlayan ve kendi organik bağlarını son dakikaya kadar sürdürdükleri FETÖ/PDY ile ilişkilendirmeye çalışan Ertan Şahin ve Ahmet Özdemir'e şu soruları buradan sormak istiyorum;

1-Ertan Şahin, Hainler tarafından Türkiye Cumhuriyetinin varlığına kast edilen 15 Temmuz gecesi vatan ve demokrasi sevdalıları asker elbisesi giyen vatan hainlerinin kullandığı tankların altına yatarken, vatan için canlarını ortaya koyarken sen neden ortada yoktun?

Hain ve kanlı darbe gerçek olsaydı başka hesapların mı vardı?

Onun için  mi her şey yatışana kadar 16 Temmuz’da da ortada yoktun? Tehlike geçince 17 Temmuz'da yanında yandaş gazeteciler ve tv’lerle madenci anıtına show yapmaya gittin.

2-Ertan Şahin-Ahmet Özdemir ikilisi benim bir tane çocuğum var. Ne 17/25 Aralık’tan önce ne de sonrasında Cemaatin Okullarından hiçbirinde eğitim görmedi! Sizinkiler gördü mü? Gördü ise çocuklarınızı bu okullardan hangi tarihte aldınız?

3-Ertan Şahin Belediye Başkanı seçildikten sonra Belediye Başkan Yardımcısı yaptığın, seninle birlikte ‘Görevi Kötüye Kullanma, imar kirliliğine sebebiyet verme ve kamuyu zarara uğratma’ suçlarından halen yargılanan, belediyede çalışan eşi ile birlikte mal varlığı dudak uçuklatan yardımcın Türker Baykan’ın çocuğu cemaatin okulunda eğitim gördü mü? Gördü ise çocuğunu bu okuldan ne zaman aldı?

4-AKP Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, ne ben ne de eşim şimdiye kadar cemaatte yer almadık. Eşim ve ben mütevelli olmadık! Cemaate Kurban kesmek ya da yardım toplamak üzere Afrika ülkelerine ya da Dünyanın başka bir yerine gitmedik. Senin, Afrika’da çoğu şimdi içeride tutuklu olan cemaatçilerle boy boy fotoğrafların var. Eşinin cemaatte abla olduğu, mütevelli heyetlerinde görev aldığı biliniyor. Sen kalkmışsın şimdi bizi cemaatle ilişkilendirmeye çalışıyorsun. Nasıl olacak bu iş?

5-Ertan Şahin, Kozlu Belediye Başkanlığı Makamına oturduktan sonra şu an FETÖ/PDY üyesi olmaktan tutuklu Doğu Otomotiv’in sahibi olan İhsan A.’ya  daha önce otopark alanı olarak verilen Aqupark’ın yanındaki alanı galeri yapacak ve üzerine iki katlı bina yapacak şekilde yol veren sen değil misin?

6-Ertan Şahin, kendi döneminde yapılan ve her yanından rant akan Kozlu’nun yeni Revizyon İmar Planların Doğu Otomotivin Sahildeki o Binasında yaptığın da mı yalan? Yanında bulunanların güvenlik kameralarından dolayı imar planlarının orada yapılmasından kaynaklanan rahatsızlığına ne diyeceksin?

7- Ertan Şahin, FETÖ/PDY üyesi olmaktan tutuklu Doğu Otomotiv’in bulunduğu yeri Revizyon İmar Planlarında ne olarak gösterdin? Yine Doğu Otomotiv’in sahiplerinden İhsan A. Ve kardeşi Aydemir A.’nın ortak olduğu Bayraktepe’deki Akaryakıt istasyonu ve yanındaki aynı şahıslara ait imarlı arsanın önceki ve senin yaptığın revizyon imar planındaki durumları arasında rant getirici bir farklılık olmadı mı?

8- Ertan Şahin, Yine İhsan A.’nın oğlunu Belediye’de sözleşmeli olarak ne zaman Peyzaj mimarı olarak işe aldın, ne zaman çocuğa zorla istifasını verdirdin? (tarihler çok önemli!)

9- Ertan Şahin, göreve geldikten sonra Kozlu’da FETÖ/PDY’cı olduğu bilinen öğrenci yurdu işletenlere ruhsat verip, işyerlerini yasal hale getiren ve FETÖ/PDY dolaylı yoldan rant sağlayan sen değil misin?

10- Ertan Şahin, Belediyenin yıllık olarak kiralayıp İlçe Emniyet Müdürlüğü kullanımına verdiği araç neden FETÖ/PDY’den tutuklu olan Doğu Otomotivden kiralandı? Bu şekilde FETÖ/PDY’na dolaylı destek sağlamış olmadın mı?

11- Ertan Şahin,  FETÖ/PDY üyesi olmaktan tutuklu Doğu Otomotiv’in sahiplerinden İhsan A. Ve kardeşi Aydemir A.’nın ortak olduğu Akaryakıt İstasyonundan Kozlu Belediyesi’ne ne zamana kadar akaryakıt almaya devam ettin? Bu şekilde FETÖ/PDY’na dolaylı destek sağlamış olmadın mı?

12- Ertan Şahin, Aynı mevkide yapılan bütün inşaatlara 5 mt. Yoldan çekme mesafesi uygulanırken, FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesi ile halen tutuklu bulunan Haşim G. adlı müteahhitin Kozlu İlçe sınırları içerisinde Abaz Mevkiinde yaptığı inşaata, çekme mesafesi uygulatmayarak rant temin etmedin mi?

13-Aynı müteahhitin belediyeye yatırması gerekli ruhsat parasına karşılık belediyeden alacağı olan kendine yakın başka bir müteahhite aynı inşaattan 2 daire karşılığı mahsup yaptırarak ekstra rant sağlamasına göz yummadın mı? Bu şekilde FETÖ/PDY’na dolaylı destek sağlamış olmadın mı?

14- Ertan Şahin, FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından Devletin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tüm şirketlerini gözetim altına aldığı bir guruba ait Kozlu ilçe sınırları içerisindeki arsaya özel imar düzenlemesi yapıp (16 Kat) büyük rant temin etmelerini sağlamadın mı? Bu şekilde FETÖ/PDY’na dolaylı destek sağlamış olmadın mı?

Ertan Şahin ve Ahmet Özdemir’in gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Yaptıkları yanlışların gün yüzüne çıkacağı korkusu ile paniğe kapılmış ve saçmalamışlardır.Şimdi paçayı kurtarmak adına attıkları iftiranın ve verdikleri o şikayet dilekçesinin altında kalacaklardır. Öyle bir dilekçe vermelerine çok memnun oldum. Cesaretleri varsa gidip Cumhuriyet Başsavcılığına ifadelerimizi verelim. Devlet kim FETÖ/PDY’ci, kim işbirlikçi, kim hain ortaya çıkarsın.

Hodri meydan!

 
Anahtar Kelimeler:Batı, Karadeniz, Haber, Gazetesi, İmtiyaz, sahibi, gazeteci, Tansel, Kardeş, AKP,
Kaynak / EditörBKH -

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
Ayan, TTK Makine İkmal Daire Başkanlığı’nda
Alan ”Seçimden sonra durmadan çalışmaya devam edeceğiz”
Ayan, Yeşil Mahalle'de destek istedi

Ayan, Yeşil Mahalle'de destek istedi
Alan, “Cumhuriyetin ilk şehri Zonguldak’ı tekrar hak ettiği günlere getirmeye söz veriyoruz”
İNCİVEZ’DE BEKTAŞ COŞKUSU
Bahçeli Zonguldak'ta halka seslendi
BEKTAŞ SUSKUNLUĞUNU BOZDU
Diğer Başlıklar

AK Parti adayı Alan, servis şoförlerinden destek istedi
TTK ekibi 2 defineciyi kurtarmak için İstanbul'a hareket etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Yeni Zelanda saldırısı tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine mektup yazan Şevval'le sahnede buluştu
Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi: "ERDEMİR 1 milyar dolarlık yeni yatırım kararı aldı"
BEKTAŞ MERKEZ MAHALLESİNDEN GÜÇLÜ GELİYOR
BANK’A TAŞBACADA YOĞUN İLGİ
104 yıl sonra üzüm hoşafı ile buğday çorbası içtiler
Başkan Uysal, '20 yılda yapılmayanları, biz 5 yılda yaptık'
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Op.Dr.Hüseyin Uysal'ın 18 Mart İlanı
Yazarlar
Tansel KARDEŞ (Şimal Yıldızı)
SON MECLİS BÖYLE OLMAMALIYDI
Kozlu Belediye Meclisi Mart ayı ikinci toplantısı ...
BALYOZ(Editörden)
İYİ PARTİ’NİN GİDİŞATI KÖTÜ
Yurttaşlarımızın önüne iki farklı sandığ...
D.Köksal KARDEŞ (Kardeşçe)
NEREDE BU İLİN, İLÇELERİN KÜLTÜR MÜDÜRLERİ
Bundan önceki yıllarda ilimizde, ilcelerimizd...
Anket

2018 yılı sizce nasıl geçecek?


  Çok Güzel Geçecek308 Kişi (% 62 )
  Bilmiyorum43 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü Geçecek145 Kişi (% 29 )

Toplam 496 Kişi

Ulusal Gazeteler
E-Gazete (Bizim Gazete)
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
10°°C - 17°°C
Perşembe
9°°C - 13°°C
Cuma
7°°C - 11°°C
Cumartesi
7°°C - 11°°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:2406:5213:0816:2819:1220:32

20 Mart 2019 Çarşamba
Röportajlar
RANT DEĞİL HİZMET PEŞİNDE
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesini ziyaret eden gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve sorumlu yazı işleri Müdürü...
»
»
»
Tarihte Bugün
1513 - Osmanlı şehzadelerinden Korkut Çelebi Kütahya'da öldü. Doğumu. Amasya, 1470.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin?
(Hz. Muhammed)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Galatasaray169521432
Fenerbahçe167631827
Beşiktaş167631127
MP Antalyaspor16834627
Bursaspor166641024
Trabzonspor16655623
Kasımpaşa16583623
K.Karabükspor16655423
Gençlerbirliği16637-521
Orduspor16484-120
Kayserispor16475019
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(762 Online) 0,20ms