Haber Detayı
21 Eylül 2014 - Pazar 14:57 Bu haber 1402 kez okundu
 
3 AYDIR NEREDEYDİNİZ?
Zonguldak’ın Kozlu ilçesi Merkez mahallesinde eğitim veren Atilla İlkokulu’nda tadilat sebebiyle öğrenciler kapıdan geri döndü. Üç aylık tatilin sona ermesiyle birlikte heyecanla okula giden öğrenciler, okulda devam etmekte olan tadilat çalışmaları nedeniyle evlerine geri yollandı.
Eğitim Haberi
3 AYDIR NEREDEYDİNİZ?

Sabah saatlerinde çocuklarıyla birlikte okula gelen aileler şoku yaşarken, öğretmenlerin uyarılarıyla tekrar eve dönmek zorunda kaldılar. Durumdan şikâyetçi olan velilerden biri, iki oğlu olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Biri anaokuluna gidiyor diğeri 3.sınıfa gidiyor. Ben 3 senedir bu okula gidip geliyorum, fakat okulun şartları bana göre hiç uygun değil. Diğer aileler de benim gibi bu durumdan şikayetçi olduklarını belirtiyor. Çünkü okulun son gününe kadar bu tadilatın olması lazım. Bir veli olarak benim düşüncem böyle. Ama şöyle bir şey var son gün geliyor mesela benim büyük oğlumun sınıfında halen boyalar duruyor, duvarlar boyanmamış, tadilat bitmemiş. Ondan sonra diyorlar milli eğitim ödenek vermiyor. Son güne kadar hiç mi verilmedi. Bu okulun müdürü, müdür yardımcısı hiç mi dilekçe vermedi. Bu boyaları vatandaşlar, veliler kendi cebinden mi karşılayacak. Şu okulun fiziki şartlarından hiç memnun değilim bir veli olarak. Okul 09:00, 15.00 eğitime geçti ama buna rağmen halen ne tuvaletler ne de okulun fiziki şartları çocuklara uygun değil. Bu okul hiçbir şekilde eğitim ve öğretime hazır değil. Hazır olsa zaten bugün okullar tatil olmazdı.”

  Velilerden biri “Öğretmenlerin bize söylediğine göre, okulun fiziki şartlarının uygun olmaması boya ve badana olmadığı için, öğrencilerin eğitimi öğretimi uygun şartlarda olmadığı için bu gün çocuklarımız okuldan geri çevrildiler” dedi.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Zonguldak’ın, Kozlu, ilçesi, Merkez, mahallesinde, eğitim, veren, Atilla, İlkoku
Yorumlar
Haber Yazılımı